MARMARİS'E ÇOK GEÇMEDEN SAHİP ÇIKIN

Marmaris turizminin duayeni Selçuk Akay, bütün ilgilileri görev davet ediyor. Sosyal medyada paylaştığı görüşünü yüksek dille seslendiren deneyimli turizmci;  Başbakana, bakanlara ve Muğla milletvekillerine seslendiği açıklamasında; " Marmaris yaşayanı olarak, 30 yılını turizme vermiş profesyonel bir turizmci olarak rica ediyorum, çok geç kalmadan herkesi göreve davet ediyorum. Lütfen yazdığım bu gerçekleri görmemezlikten gelmeyin. Marmaris’e gelin, esnafla konuşun, turizmciyle konuşun, bankalarla konuşun. o zaman belki görürsünüz gerçekleri." diyor.

KIZMAYAYIM, YAZMAMAYIM DİYORUM AMA

Selçuk Akay'ın görüşleri satır başları ile şöyme:

 " Kızmayayım diyorum, yazmayayım diyorum ama dayanamıyorum. Marmaris’e "Kahraman Gazi" sıfatlarını vereyim derken Marmaris esnafının ve turizmcisinin turizm şehidi olduğunu bileniniz var mı?  Nefes kredisi dediler fos çıktı, faizsiz KOSGEB kredisi dediler fos çıktı. Adamla dalga geçer gibi koca Marmaris’te sadece bir elin parmakları kadar kişi bundan yararlanabildi . Yazıktır günahtır. Marmaris esnafı ve turizmcisi olarak bittik, öldük, turizm şehidi olduk. Madem biz Marmaris yaşayanları olarak kahramanız, gaziyiz o zaman onurlandırın bizi, ama lafla değil icraatla !"

BAŞBAKAN VE BÜTÜN BAKANLARA

"Başbakana, bakanlara ve Muğla milletvekillerine seslenen Akay, şöyle konuştu: Çok mu zor Marmaris esnafına ve turizmcisine yardımcı olabilmek?  Çok mu zor Marmaris esnafını ve turizmcisini kurtaracak acil önlem ve çözüm paketi hazırlamak? Çok mu zor Marmaris esnafının ve turizmcisinin ailelerini ve çocuklarını bu azaptan kurtarabilmek? Daha neyi bekliyorsunuz Allah aşkına?  İşini doğru dürüst yapan esnafa, turizmciye gerçek anlamda devlet olarak yardımcı olun lütfen. Şimdi diyeceksiniz doğru dürüst esnaf ve turizmci batar mı? Borcu olur mu? Limanımıza gemi gelmiyorsa, acentacı bu destinasyona uçak kaldıramıyorsa, otelimize turist gelmiyorsa, dükkanımıza girecek turist yoksa, restaurantımızda yemek yiyecek turist yoksa, barlarımızda içki içecek eğlenecek turist yoksa ne yapacaktık? Vergimizi ödeyemeyecektik, SGK prim borçlarımızı ödeyemeyecektik, borçlarımızı ödeyemeyecektik, dolayısıyla da çoluğumuza çocuğumuza bakamaz hale gelecektik. Zaten öyle de oldu! Bahsi geçen bu tür esnafa ne KOSGEB kanalıyla ne de TOBB kanalıyla çıkan nefes kredilerden bankalar kredi vermiyor! sebep neymiş? SGK’ya borcu varmış, Maliyeye borcu varmış, kredi notu düşükmüş, falan filan….  Zaten adam bu borçlarını ödeyebilmek için kredi almıyor mu?"

FUARA KATILIMLARDA DEVLET YARDIMCI OLSUN

Bu arada sadece kredi konusunda yardımcı olmanın da yeterli olmayacağı kanaatindeyim. Mesela, yurt içi ve yurt dışı fuarlarında Marmaris’i ve Muğla’yı tanıtacak tüm turizmcilerin sadece bu yıla mahsus olmak üzere fuarlara katılım ücretlerinin devlet tarafından karşılanması sağlanabilir, çeşitli fonlardan yerel projelere ciddi destekler sağlanabilir. Burada da TÜRSAB’ın,

ACELE KREDİ TAHSİSİ

GETOB’un, Turizm Müdürlüğünün ve yerel yönetimin koordineli çalışması gerekmektedir. bunlar da kısa vadede yapılması gerekenlerdir. Ancak kısa vadede yapılması gereken en önemli şey Marmaris esnafına ve turizmcisine çok ivedi olarak borçlarının ödenmesi için kredi tahsis edilmesi ve nefes alabilmelerinin sağlanması gerekmektedir. Bunu bir Marmaris yaşayanı olarak, 30 yılını turizme vermiş profesyonel bir turizmci olarak rica ediyorum, çok geç kalmadan herkesi göreve davet ediyorum. Lütfen yazdığım bu gerçekleri görmemezlikten gelmeyin. Marmaris’e gelin, esnafla konuşun, turizmciyle konuşun, bankalarla konuşun. o zaman belki görürsünüz gerçekleri.

DEVLETİMİZİNDEN YARDIM BEKLİYORUZ

Biz Marmaris esnafı ve turizmcisi olarak Allah’a emanet olduk, her şey Allah’tan… Ama bu işin kolay yanı. Biz devletimizden de yardım bekliyoruz hem de çok ivedi olarak.Temenni, talep ve dileklerimizin hayata geçirilmesi tek dileğimizdir. Son sözüm: "Marmaris'e çok geçmeden sahip çıkın"

Bu haber 21696 defa okunmuştur.

2017-01-06 12:25:38


Yorumlar
Bu habere henüz yorum yazılmamış...
Bu habere yorum yapın
Adınız Soyadınız
E-Mail
Konu
Mesaj
 
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler
Çağdaş Marmaris © 2017. All rights reserved. Dekapixel Creative Solutions
Yazar Girişi